Rusza Save the planet Experience Center Poznaniu!

Save the planet Experience Center to unikalne miejsce, którego nadrzędnym celem jest zmiana wyborów i zachowań konsumenckich. Codzienne decyzje zakupowe zarówno produktów, jak i usług mają realny wpływ na stan planety, zdrowie wszystkich jej mieszkańców, czyli ludzi, zwierząt i roślin. W natłoku propozycji zakupowych projekt Save the planet EC, który otwiera się w CH Posnania chce ułatwić konsumentowi eko-wybór.

Nasza idea: slow food & shopping w centrum handlowym jest możliwe

W strefie świadomych zakupów THINK & BUY klienci znajdą unikalne, naturalne produkty spożywcze wyselekcjonowane z troską o swoje zdrowie i zdrowie zwierzęcych pupili (drzwi lokalu są dla nich otwarte!). Klienci będą mogli także zaopatrzyć się w naturalne kosmetyki, ekologiczne domowe środki czystości, zabawki dla dzieci, odzież i dodatki, starannie dobrane książki, kolekcję trashArtu, meble i elementy wyposażenia wnętrz. W przestrzeni handlowej znajdzie się także sprzęt smart AGD, który będzie można obejrzeć podczas specjalnych prezentacji.

Zależy nam na pokazaniu, że życie w zgodzie z przyrodą nie musi być pełne wyrzeczeń i trudności, a każdy eko-gest ma znaczenie. Wszystkie produkty są dokładnie sprawdzane i weryfikowane pod względem emisji m.in. CO2, pochodzenia, składu, transportu, opakowania, warunków, w jakich zostały wykonane oraz jakości. Niektóre propozycje będą wręcz wzorcowo pokazywały, jak można kreować produkty korzystając z zasobów naturalnych w sposób przyjazny lub ponownie wykorzystując odpady. W Save the planet wszystkie propozycje są przemyślane i sprawdzane pod kątem wpływu na środowisko.

1% wartości zakupów zasili konto Fundacji Save the planet, która będzie realizowała swój program pomocy i działań dla ratowania ludzi, fauny i flory w różnych zakątkach świata. W przypadku, gdy ślad węglowy związany z produkcją lub transportem produktów będzie znaczny Fundacja zrekompensuje go sadząc drzewa.

Dla tych, którzy nie będą mogli często odwiedzać stacjonarnego Save the planet, przygotowano platformę SAVE THE PLANET E-MEGASTORE, na której już jest dostępna większość produktów.

Świadome zakupy można zrobić na: https://shop.savetheplanet.pl

Nasza idea: zjedz prawdziwe jedzenie

Wizytówką Save the planet Experience Center jest wegetariański BAR THINK & EAT serwujący unikalne dania autorskiego menu, oparte na wysokiej jakości naturalnych produktach. Klienci będą mieli także możliwość skorzystania z warsztatów kulinarnych, a także spotkania się podczas prywatnych i biznesowych eventów okolicznościowych.

Miejsce dla całej rodziny i nie tylko

W Save the planet Experience Center można nie tylko dobrze zjeść i zrobić świadome zakupy, ale także zadbać o umysł i ciało. W strefie warsztatowej THINK & GO planowane są zajęcia jogi, pilates, fitnessu twarzy, technik oddychania i medytacji, które będą odbywały się w bezpiecznych, zamkniętych pomieszczeniach. W planach są kameralne zajęcia wprowadzające w zagadnienia związane z ekologią np. warsztaty zero-waste i re-use, podczas których będzie można poznać wiele metod i zmienić nawyki na przyjazne dla przyrody. Będzie można wziąć udział w spotkaniach ze specjalistami z dziedziny ekologii, ochrony klimatu, autorami książek i naukowcami, a także wziąć udział w wykładach z obszarów holistyki i medycyny alternatywnej.

Save the planet EC to także miejsce dla dzieci. Do swojej dyspozycji mają bezpieczną strefę KIDS SAVE THE PLANET, w której będą obywały się kreatywne warsztaty i zajęcia. Experience Center to także przestrzeń dla sztuki, m.in: performance’ów artystycznych, wystaw trashARTu i muzycznych unpluged live-act-ów.

Przede wszystkim bezpiecznie

System zabezpieczeń lokalu dla osób wchodzących obejmuje m.in. automatyczny pomiar temperatury, bezdotykową stację dezynfekcji rąk oraz matę do dezynfekcji obuwia. Na wejściu zamontowany zostanie także licznik klientów – dla bezpieczeństwa, ale także komfortu korzystania z usług eko-doradców, którzy pomogą w wyborze produktów i rozwieją wszystkie wątpliwości kupujących. Save the planet Experience Center to obszar SLOW FOOD & SHOPPING, czyli strefa spokoju i zdrowia.

Certyfikat Planet Friendly

Experience Center w CH Posnania jest pierwszą przestrzenią handlową, która uzyskała już w fazie projektu status pre-CERTYFIKAT PLANET FRIENDLY za wprowadzone w lokalu rozwiązania. Na ocenę wpływa nie tylko zastosowanie naturalnych materiałów wykończeniowych, czy systemów obniżających zużycie wody i prądu w oparciu o pompę powietrzną ciepła, ale przede wszystkim rozwiązania w zakresie stworzenia komfortu i bezpieczeństwa osób przebywających wewnątrz.

Dla uzyskania unikalnej jakości powietrza na dachu CH POSNANIA zostały zamontowane dwie dodatkowe centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne. W środku zastosowano natomiast m.in. nano-technologię oczyszczania powietrza ELIXAIR, system pomiaru CO2, system nawilżania powietrza, systemy zielonych ścian i paneli akustycznych z muzyką tła w formie śpiewu ptaków lub szumu fal morskich.

Save the Planet Experience Center nie będzie zwykłym sklepem, który podążając za trendem dorzucił hasło eko do swojej oferty. Wszystko zaczęło się od idei, by nie niszczyć i nie zatruwać środowiska naturalnego.

Chęć ratowania planety była głównym powodem powstania tego unikatowego miejsca. Ma ono skupiać ludzi, dla których natura jest ważna, ma także pobudzać do myślenia i działania na rzecz jej ochrony – tłumaczy Dariusz Stasik, założyciel Save the planet.

Ratujemy planetę krok po kroku

Save the planet to nie tylko przestrzeń w CH Posnania. Inicjatywa Save the planet rozwijana jest konsekwentnie od ponad roku. Od listopada 2019 działa Green Line Call&Save, czyli infolinia, dzięki której można uzyskać pomoc prawną w skierowaniu zgłoszenia dotyczącego dewastacji przyrody, nielegalnego wysypiska śmieci czy łamania praw człowieka do właściwego urzędu, który zajmie się sprawą. Kontakt telefoniczny jest możliwy w każdą środę pod numerem tel. 512-81-55-55, zgłoszenia przyjmowane są również mailowo: [email protected].

Już w październiku 2020 otwarcie Save the planet Experience Center w CH Posnania! Dokładna data zostanie podana już wkrótce.

✓ Dołącz do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/234821304549152/

Najnowsze

Catering na Święta

Naszą propozycją na święta są tradycyjne, świąteczne smaki z akcentami kuchni wegetariańskiej. Bazą wszystkich dań są wyłącznie naturalne

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.