Napój Likopenowy Lyco Life, czyli stop stresowi oksydacyjnemu i jego następstwom

Czy jesteśmy skazani na działanie wolnych rodników? W pewnym sensie tak, bo żyjemy na planecie Ziemia, na której mamy z nimi ciągłą styczność. Można jednak dostarczać organizmowi antyoksydantów, które zmiotą nadmiar wolnych rodników i przeciwdziałają uszkodzeniu składników komórkowych. Co ma do tego Likopen i napój likopenowy Lyco Life? Sporo.

Nie można wyeliminować z organizmu wolnych rodników, gdyż powstają one… podczas oddychania.  Ale oczywiście nie tylko: promieniowanie UV, spaliny, toksyny, konserwanty, alkohol, smażone jedzenie, metale ciężkie to również generatory wolnych rodników. Powodują one uszkodzenia komórek, a co za tym idzie rozwój poważnych chorób, tj. miażdżyca, nowotwory, cukrzyca, schorzenia typu choroba Parkinsona, Alzhaimer, reumatoidalne zapalenie stawów, choroby układu pokarmowego, alergie, etc.

Likopen wyróżnia się na tle innych karotenoidów. Dzięki 11 sprzężonym wiązaniom podwójnym Likopen posiada nadzwyczajną zdolność wygaszania reaktywnych form tlenu (RTF). Jest pionierem wśród karotenoidów przed takoferolem, karotenem, kryptoksantyną czy luteiną.

Pomidorowy desant

Najsilniejszym udokumentowanym w badaniach in vitro i in vivo antyoksydantem pochodzenia roślinnego jest naturalny Likopen. Czym dokładnie on jest? To należący do karotenoidów związek, który nadaje czerwoną barwę owocom i warzywom.  Występuje w arbuzach, różowych grapefruitach, papai, owocach dzikiej róży czy morelach. Jednak szczególnie bogatym źródłem likopenu jest pomidor.

Zawartość Likopenu zależy m.in. od stopnia dojrzałości warzyw, jakości gleby, stosowania nawozów organicznych. Ważna jest także temperatura otoczenia w fazie dojrzewania pomidorów. Warzywa zbierane latem mają obniżoną wartości Likopenu nawet o 31%. Ponieważ w temperaturze powyżej 35 st C. Likopen jest przekształcany w betakaroten.

Przykładem idealnym i doskonałym źródłem tego związku jest napój likopenowy Lyco Life w czterech pysznych smakach jabłko – żurawina, wieloowocowy, jabłko – granat, jabłko brzoskwinia. Jego twórcą i światowym ambasadorem jest prof. dr hab. Piotr Chomczyński wybitny naukowiec z dziedziny m.in. biochemii i biologii molekularnej. Zaś ambasadorem Lyco Life w Europie prof. dr hab. nauk biologicznych Jan Barciszewski, który jest związany z epigenetyką i leczeniem guzów mózgu oraz innych nowotworów. Napój likopenowy Lyco Life ma gwarantowaną minimalną zawartość 30mg Likopenu na 300ml. Likopen jest pozyskiwany opatentowaną metodą pozyskiwania go z pomidorów, dzięki której jest on izomeryzowany i w pełni wchłanialny przez organizm.

Nutraceutyk

Z uwagi na swoją budowę chemiczną Likopen wykazuje silne działanie antyoksydacyjne, które jest podstawą jego prozdrowotnych właściwości. Nutraceutyczne efekty Likopenu stwierdzono u pacjentów z nowotworami złośliwymi, niepłodnością, zespołem metabolicznym i uszkodzeniem wątroby.

Rola stresu oksydacyjnego w rozwoju chorób, w tym nowotworów i procesów starzenia się jest spora. Likopen to przykład substancji, która po pierwsze korzystanie wpływa na zdrowie i jest dobrze tolerowana przez człowieka, a po drugie jak wynika z przeprowadzonego badania kohortowego dotyczącego związku pomiędzy stosowaniem suplementów a śmiertelnością: Likopen jest jedynym suplementem wykazującym statystycznie istotny związek z niższym ryzykiem zgonu z powodu nowotworu złośliwego oraz z wszelkich przyczyn (badania National Health and Nutrition Examination Surveys 1999-2010). Likopen powodował zmniejszenie o 18% ryzyka zgonu z wszelkich przyczyn i o 54% z powodu nowotworu złośliwego.

Jest on dobrze tolerowany przez organizm, a jego maksymalna bezpieczna dobowa dawka wynosi 75 mg.

Ponieważ stres oksydacyjny jest podstawową przyczyną wielu przewlekłych chorób, Likopen wydaje się być ogromnym wsparciem w niwelowaniu tego groźnego zjawiska.

Likopen badany pod kątem wpływu na stan zdrowia jest w ostatnim czasie przedmiotem licznych publikacji naukowych i intensywnych badań, a liczba jego potencjalnych zastosowań ciągle rośnie. Przeprowadzenie dalszych badań przybliży poznanie precyzyjnego mechanizmu działania Likopenu, co z kolei przyczyni się do zwiększenia liczby jego możliwych zastosowań.

Napój likopenowy Lyco Life możecie kupić stacjonarnie w Save the planet w CH Posnania w Poznaniu lub zamówić na w naszym e-sklepie TUTAJ

 

 

 

 

Najnowsze

Copyright © 2020 Save the planet | polityka prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.