Dlaczego Save the planet?

Save the planet – wspólnie ratujmy planetę

Projekt Save the planet zaczął się od wizji. Poszukiwanie rozwiązań, które mają pomóc ratować naszą planetę, żyjących na niej ludzi, zwierzęta i rośliny, zachęciło nas do stworzenia społeczności osób wierzących, że ich działania i decyzje mają siłę. Tak powstała przestrzeń dla tych, którzy są żywo zainteresowani tematami zdrowego stylu życia, żywienia, nowoczesnymi technologiami oraz zmianami codziennych nawyków, na te mniej szkodzące ziemi. 

Wszystko zaczyna się w domu

Ratowanie planety to dziś bardzo silny trend, który widoczny jest we wszystkich aspektach życia. W Save the planet wierzymy, że: każda decyzja ma znaczenie. Nie można samodzielnie naprawić całego świata, ale można go zmienić, zaczynając od siebie. Pamiętajmy, że małe czyny, jeśli są wykonywane przez miliony nabierają potężnej mocy. To jest bardzo ważne, ponieważ dając coś dla Ziemi, robimy to dla wszystkich, ale głównie dla siebie i przyszłych pokoleń. 

Dla przykładu wzrost świadomości ekologicznej jest widoczny na całym świecie. Wyniki międzynarodowego sondażu przeprowadzonego przez Ipsos w 28 krajach pokazują, że aż dwie trzecie badanych twierdzi, że zmodyfikowało swoje zachowania z powodu obaw związanych ze zmianami klimatu. W Polsce takie zmiany deklaruje 71 proc. badanych. Indywidualne działania podejmowane przez ankietowanych najczęściej skupiają się wokół domu i dotyczą: oszczędzania wody (41% wszystkich badanych), recyklingu odpadów (39%), oszczędzania energii (38%), ilości i częstotliwości ponownego użycia produktów (35%), zakupów żywności (32%) oraz zakupów sprzętu gospodarstwa domowego (28%).

Co robimy w Save the planet?

Naszym celem jest przedstawienie sposobów na ratowanie planety oraz żyjących na niej ludzi, zwierząt oraz roślin, ochronę zdrowia oraz przyrody, ciekawych trendów i przykładów skutecznych działań. Będziemy naciskali polski rząd do promowania nowego podejścia do biznesu i prowadzonej działalności przez firmy na polskim rynku oparte na poszanowaniu zdrowia i życia ludzi oraz naszej planety. Planujemy organizację wydarzeń, dzielenie się inspiracjami, pokazywanie alternatyw dla przedmiotów codziennego użytku, prezentację wykorzystywania nowych technologii, tak aby nie szkodziła planecie oraz eko-produktów, które pomagają dbać o ziemię oraz nas samych. 

Swoje działania rozpoczęliśmy stworzeniem dynamicznie rozwijającej się społeczności na Facebooku (@savetheplanet.poland). W jednym miejscu zbieramy osoby świadome globalnych zmian ekologicznych, klimatycznych i technologicznych. Motywujemy się nawzajem, przekazujemy informacje i jesteśmy pewni, że nasze konsumenckie i życiowe wybory pozytywnie wpływają na losy ziemi. 

Zauważyliśmy, że tego typu działania są potrzebne nie tylko osobom, które już wprowadzają w życie świadome zasady. Celem jest dotarcie również do tych, którzy jeszcze nie rozpoczęli swojej ścieżki. Dlatego też, zdecydowaliśmy się na stworzenie Save the planet Experience Center. Jest to pierwszy Mega Store w jednej z największych Galerii Handlowych w Polsce – CH Posnania w Poznaniu. Chcemy, aby jak największa liczba osób mogła dowiedzieć się o tym co zrobić, aby uratować naszą planetę. Zależy nam również na edukacji i uświadamianiu nowych klientów. Każdy kto do nas trafi zdobędzie m.in. wiedzę o tym, jak prawidłowo segregować śmieci, na czym polega recykling, jak dobrze się odżywiać i jakie produkty kupować. 

Save the planet Experience Center – co Cię czeka na miejscu?

Save the planet Experience Center podzieliliśmy na wiele stref. Pierwszą z nich jest Think & Buy, w której znajdą się produkty w obszarach: food, health&beauty, home&garden, hotels&office, trash art, kids, fashion, a także vintage market. W kolejnej Think & Go odbywać się będą wydarzenia, jak np. zajęcia z jogi i medytacji czy wykłady z zakresu alergii, holistyki, medycy alternatywnej i wielu innych. Stworzyliśmy przestrzeń, gdzie będzie można spotkać się z ekspertami oraz influencerami zaangażowanymi w ratowanie naszej planety. Nie zapomnieliśmy również o dzieciach, które będą mogły dowiedzieć się więcej o Ziemi podczas zajęć Kids Save the planet, czy seniorach, którzy nauczą się jak korzystać z nowych technologii. W strefie Think & Show zaprezentujemy nowoczesne produkty, które pomagają dbać o zdrowie jak np. nano-oczyszczacze powietrza. Na wszystkich czekać będą również przepyszne dania i napoje w przestrzeni Think & Eat z wyjątkowym barem serwującym unikalne potrawy, oferującym szereg warsztatów kulinarnych, produktów spożywczych, dodatków kulinarnych oraz fachowej literatury. Ostatnim punktem na mapie Save the planet Experience Center będzie scena alternatywnej sztuki Think & Look prezentującej m.in. dzieła Trashart’u, oraz organizującej eko-performens’y, artystyczne eko-instalacje, oraz eko-wystawy i muzyczne unpuged live act’y. 

Co dalej?

Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie certyfikatu „Planet Friendly”, obejmującego produkty, usługi, budynki (np. biurowce, galerie handlowe, fabryki), pomieszczenia (np. sklepy, biura) oraz pracodawców, które pomogą w podejmowaniu właściwych decyzji i wdrożeniu odpowiednich rozwiązań, procedur i zachowań w codziennym życiu, wyborach zakupowych i usługowych oraz np. miejsca pracy, mieszkania czy hotelu. Ważne jest dla nas również aktywne działanie Fundacji Save the planet z wykorzystaniem Green Line Call&Save, czyli infolinii, gdzie otrzymacie pomoc np. w skierowaniu zgłoszenia dotyczącego dewastacji przyrody, nielegalnego wysypiska śmieci czy łamania praw człowieka do właściwego urzędu, który zajmie się sprawą. To wsparcie dla osób, które chcą zgłosić problem, ale nie wiedzą, gdzie zadzwonić lub do jakiego konkretnie urzędu zwrócić się o pomoc.

Kupując produkty w naszym E-Megastore oraz Experience Center wspieracie działanie Fundacji, która wszystkie zebrane środki będzie przeznaczała na działania związane z ratowaniem naszej planety oraz żyjących na niej ludzi, zwierząt oraz roślin.

Śledźcie nas uważnie. Wspólnie ratujmy naszą planetę zaczynając od małych kroków!

Najnowsze

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.