Planet Friendly

Certyfikacja

logo_stp_green

Oferujemy certyfikację PLANET FRIENDLY

Procesem przygotowania procedur, wytycznych, zaleceń, kredytów, audytów certyfikacji zajmuje się Zespół INSTYTUTU BADAŃ i ROZWOJU W.P.I.P. pod kierownictwem dr. Mirosława Kruszyńskiego, natomiast procesem wdrożenia i wsparcia klientów zajmują się powołani przez INSTYTUT operatorzy dla poszczególnych grup certyfikatów.

Certyfikacji PLANET FRIENDLY podlegają:

produkty, usługi, eventy oraz budynki i ich projekty (np. biurowce, galerie handlowe, fabryki, magazyny, hotele, obiekty, urzędy, teatry, kina, filharmonie, osiedla mieszkaniowe, przedszkola, szkoły, uczelnie, szpitale, kliniki, przychodnie itp.), pomieszczenia (np. sklepy, biura, mieszkania, apartamenty itp.). Certyfikacji podlegają również pracodawcy, organizacje non-profit, a także całe miasta. 

Warunkiem otrzymania certyfikatu

będzie spełnienie kryteriów – kredytów wyznaczonych dla poszczególnych kategorii certyfikacji ustalanych indywidualnie przez INSTYTUT. W poszczególnej kategorii w zależności od ilości spełnionych kredytów będzie można ubiegać się o certyfikat na różnych poziomach.

Certyfikat PLANET FRIENDLY można uzyskać na jednym z czterech poziomów

Najwyższym wyróżnieniem będzie certyfikat PLANET FRIENDLY na poziomie LOVING

1.

LOVING

(najwyższy)

2.

CARING

(wysoki)

3.

RESPECTFUL

(średni)

4.

UNDERSTANDING

(podstawowy)

Na rynku istnieje już szereg certyfikatów i wyróżnień identyfikujących produkty, usługi, obiekty, apartamenty, mieszkania, biura, pracodawcę czy miasto. Ale tak naprawdę żaden z nich tak kompleksowo nie przygląda się kwestiom planety, jej flory i fauny oraz ludzkiemu zdrowiu i bezpieczeństwu, szczególnie w czasach pandemii koronawirusa z jaką mamy aktualnie do czynienia. Potrzeba takiego podejścia jest nowym wyzwaniem, ale także naszym aktywnym działaniem w kierunku ratowania Planety nie tylko dla nas samych, ale także dla przyszłych pokoleń. 

Mamy nadzieję, że posiadanie
certyfikatu PLANET FRIENDLY
będzie unikalnym wyróżnieniem!

To weryfikacja  produktów, usług i miejsc, z których korzystamy, w których mieszkamy, pracujemy i przebywamy.

Certyfikat ma też za zadanie ułatwić:

KLIENTOM: wybór produktu, usługi czy eventu, który jest:

PRACOWNIKOM: wybór odpowiedniego pracodawcy, z którym warto związać swoją przyszłość, m.in. poprzez możliwość weryfikacji w jakich warunkach będziemy pracować.

MIESZKAŃCOM: wybór właściwego miejsca do życia, założenia rodziny, edukacji, rozwoju osobistego, pracy, rozwijania własnych biznesów, wyboru dobrej jakości przestrzeni publicznej, komunikacji (w tym publicznej), opieki zdrowotnej, kultury i sztuki, sportu i rekreacji, a także wybór miejsca do spędzenia czasu późnej starości.

Przebieg procesu certyfikacji

→ I ETAP
Wypełnienie formularza identyfikującego produkt, usługę, obiekt, pomieszczenie, pracodawcę lub miasto. 

→ II ETAP
Przeprowadzenie audytu producenta, usługodawcy, obiektu, pracodawcy, miasta przez INSTYTUT.

→ III ETAP
Opracowanie wytycznych i zaleceń przez INSTYTUT do wykonania przez WNIOSKODAWCĘ celem uzyskania certyfikatu.   

→ IV ETAP
Wdrożenie wytycznych i zaleceń przy współpracy INSTYTYTU i operatorów poszczególnych certyfikatów. 

→ V ETAP
Audyt z wdrożenia wytycznych i zaleceń INSTYTUTU.

→ VI ETAP
Przyznanie certyfikatu. 

→ VII ETAP
Coroczna uroczysta GALA połączona z wręczeniem Certyfikatów i wyróżnieniem najciekawszych projektów w poszczególnych kategoriach. 

Proces certyfikacji jest odpłatny

 szczegółowa oferta jest opracowywana indywidualnie dla każdego podmiotu w zależności od jego wielkości i złożoności procesu analizy i zakresu wdrożenia zmian. 

Ale mamy dobrą wiadomość:

10 % dochodu z działalności INSTYTUTU związanego z certyfikacją PLANET FRIENDLY będzie co roku przekazywane na konto Fundacji Save the planet, dzięki czemu będziemy mogli jeszcze lepiej wspierać naszą Planetę, ludzi na niej żyjących oraz jej florę i faunę!

Wszelkie zapytania osób i firm zainteresowanych certyfikacją proszę kierować na adres: [email protected]

Copyright © 2020 Save the planet | polityka prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.