Catering świąteczny w Poznaniu dla osób indywidualnych i firm

Święta to nieco przewrotny czas w roku. Z jednej strony życzymy sobie nawzajem, by były one okresem odpoczynku i błogiego lenistwa, z drugiej – kilka dni poświęcamy na gotowanie, sprzątanie, zakupy i kiedy w końcu nadchodzi kolacja wigilijna, siadamy do stołu wyczerpani i bez energii. A gdyby wyrwać się z tego kołowrotka, ułatwić sobie życie i skupić na rzeczonym relaksie? Jest na to prosty, skuteczny i pyszny sposób: catering na święta. To również wygodne rozwiązanie na firmowe spotkania świąteczne – pozwala nie zaprzątać sobie głowy aspektem organizacyjnym, tylko skupić się na miłych pogawędkach i wspólnie spędzonym czasie. Mieszkańcy i pracownicy stolicy koziołków, rogali świętomarcińskich i pyr – mamy dla Was coś ekstra: catering świąteczny w Poznaniu! Propozycja jest skierowana zarówno do osób indywidualnych, jak i dla firm.

Catering_świateczny z Save the planet 

tel. 516 822 739

Catering na święta – dlaczego warto?

Masz na swoim życiowym koncie takie doświadczenia i wspomnienia, w których kilka dni przed świętami wszyscy domownicy wpadają w amok, od rana do wieczora są pochłonięci porządkami i przygotowywaniem kolejnych dań, atmosfera jest – mówiąc eufemistycznie – dość napięta, a z każdą kolejną godziną wszyscy mają dla siebie nawzajem coraz mniej cierpliwości? Jeśli nie, gratulujemy i trochę zazdrościmy. Jeśli tak, wiesz, o czym mowa i jak cenne jest każde „usprawnienie”, które pomaga zmniejszyć temperaturę atmosfery podczas świątecznych przygotowań.

Od jakiegoś czasu rośnie popularność cateringów. Coraz więcej osób dochodzi do wniosku, że kilkudniowe krzątanie się w kuchni w imię tradycji oraz późniejsze zmęczenie i znużenie daje finalnie bilans ujemny i warto się jednak skupić na tym, by nacieszyć się obecnością bliskich i prawdziwie odpocząć.

 

Zalety świątecznego cateringu:

  •  Oszczędność czasu (a ten, zwłaszcza w okresie przedświątecznym, jest bezcenny) – zyskane dzięki cateringowi dodatkowe godziny można przeznaczyć na spokojne udekorowanie domu, zadbanie o siebie i swoje samopoczucie (relaksująca kąpiel, domowe spa, niespieszne przygotowanie odświętnego stroju), skupienie się na aspekcie duchowym tego okresu czy spędzenie radosnych chwil z najbliższymi podczas ubierania choinki, pieczenia pierników i zimowych spacerów.
  •  Wygoda – dzięki cateringowi nie trzeba układać listy potraw, przygotowywać listy zakupów, biegać po produkty, o których zapomnieliśmy, a które są potrzebne w ostatniej chwili i na już. Wystarczy wybrać dania, które chcemy mieć na świątecznym stole, zamówić je i… gotowe!
  •  Mniej sprzątania – gotowanie i pieczenie to takie czynności, które wymagają wykorzystania nieprawdopodobnej niekiedy liczby misek, szklanek, salaterek, garnków, sztućców, patelni itd. Święta potrafią wydobyć z czeluści szafek te kuchenne przedmioty i akcesoria, które przez cały rok leżą zapomniane. Sęk w tym, że trzeba to wszystko na koniec posprzątać, a domowy krajobraz przypomina czasami sceny jak po przejściu tornada i zupełnie nie wiadomo, od czego zacząć. Co więcej, to tornado potrafi przefrunąć przez kuchnię nawet kilka razy.
  •  Mniej natrętnych bodźców – dzięki gotowym daniom, które przyjeżdżają prosto do domu, można zmniejszyć liczbę bombardujących zmysły bodźców. Przede wszystkim odpadają nam wizyty w sklepach spożywczych i centrach handlowych, w których jest wtedy nadmiar nerwowych ludzi, kolejek, kolorowych dekoracji świątecznych, donośnych ogłoszeń z głośników, zbyt głośnej muzyki itp.

Wegetariański i wegański catering na święta

Jednym z niewielu powodów, dla których niektórzy wzbraniają się przed cateringiem, jest przekonanie, że opiera się on na tradycyjnych potrawach, a skoro króluje w nim tradycja, to na stole zagoszczą głównie dania mięsne. Nic bardziej mylnego! Owszem, w oferowanym przez nas cateringowym menu są pozycje mięsne, lecz jest w nim również duży wybór dań wegańskich i wegetariańskich. To doskonała opcja zarówno dla osób, które na co dzień są na takiej diecie i chciałyby odetchnąć od przygotowywania posiłków, jak również dla gospodarzy, którzy będą u siebie gościć wegetarian lub wegan, a nie mają czasu, by wgryzać się w tajniki kuchni, której nie znają zbyt dobrze. To wreszcie dobra opcja dla firm – jako że grono osób na diecie bezmięsnej stale rośnie, statystycznie jest duże prawdopodobieństwo, że w niemal każdej organizacji są weganie i wegetarianie. Zadbanie o posiłki stricte dla nich będzie pokazaniem, że ich żywieniowe wybory są dostrzegane i szanowane, a przy okazji dania bez mięsa będą miały szansę zainspirować tradycjonalistów do nieco odmiennego spojrzenia na świąteczny stół.

 

Catering świąteczny dla firm w Poznaniu

W wielu firmach powszechną praktyką jest zamawianie cateringu na okołoświąteczne spotkania. To doskonała alternatywa dla układu, w którym każdy przynosi przygotowaną przez siebie potrawę. Takie ustalenia często napawają ludzi stresem i obawami, czy danie się uda, czy posmakuje, czy wystarczy go dla wszystkich. Zamówienie jedzenia na firmową kolację pozwala wyeliminować te wątpliwości i zapewnić pracownikom komfort oraz przyjemnie spędzony czas.

Jako Save the planet oferujemy catering świąteczny w Poznaniu. Uwzględnia on różne diety i upodobania smakowe. Zapewniamy ciekawe, różnorodne dania. Zapewniamy też, że każde z nich jest przygotowane z wysokiej jakości świeżych składników. Zapraszamy!

Sprawdź ofertę cateringu świątecznego TUTAJ

tel. 516 822 739

Najnowsze

Copyright © 2020 Save the planet | polityka prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.