Bezpieczeństwo w czasie pandemii, czyli czego nie wiecie o Save the planet

Lokal Save the planet Experience Center w GH Posnania został otwarty w październiku 2020 roku. Panujący wtedy szczyt pandemii koronawirusa zmoblizował nas do zastosowania kilku dodatkowych zabezpieczeń, które nadal spełniają swoją funkcję. Ale niekoniecznie możecie je zobaczyć. Zapraszamy pod fasadę naszego systemu zabezpieczeń. 

 

Powietrze wolne od wirusów

Jednym z naszych priorytetów było i jest dostarczenie czystego powietrza wolnego od pyłów i drobnoustrojów. W Save the planet Experience Center jest możliwe dzięki indywidualnym systemom wentylacyjnym, które nie są zintegrowane z instalacją galerii. Lokal jest wyposażony w BMS (building management system), który steruje instalacjami, by uzyskać odpowiednie parametry w poszczególnych strefach. Brzmi skomplikowanie i takie też jest, ale efekt jest prosty: czyste, wolne od drobnoustrojów i przyjemne powietrze – to się naprawdę czuje.

W Save the planet mamy także system regulacji poziomu CO2, czyli stężenia CO2 wydychanego przez obsługę i gości. Jak to działa? Im więcej osób w pomieszczeniu, tym więcej CO2, który powoduje senność i znużenie naszego organizmu, brak skupienia i spadek efektywności. Receptą na to jest wentylacja mechaniczna ze zmiennym wydatkiem powietrza nawiewanego i wywiewanego. W pomieszczeniu jest po prostu częstsza wymiana powietrza, jeżeli CO2 wzrośnie powyżej 650 ppm.

Doskonały poziom czystości powietrza nawiewanego zapewniają ponadto nanooczyszczacze Elixair. W lokalu utrzymywana jest wilgotność powietrza z zakresu 40–60% (niższa wilgotność wysusza śluzówki i przyczynia się np. do różnego typu infekcji, a zbyt wysoka powoduje duszności i rozwój drobnoustrojów oraz pleśni). W sali VIP wmontowano nawilżacz parowo-elektrodowy z lancami parowymi w układzie HVAC i nawilżanie ewaporacyjne w strefie konsumpcji.

A co z temperaturą? Jest ona utrzymywana systemowo na odpowiednim poziomie (zazwyczaj zimą 21ºC, a latem 23ºC).

 

Myjemy ręce i… zapraszamy!

Infokiosk zainstalowany przy wejściu do Save the planet to sprzęt, który wpisuje się w grupę urządzeń antycovidowych, ale także antysmogowych i OZE. To zaawansowany model bezdotykowego multimedialnego dozownika płynu dezynfekującego do rąk w miejscach publicznych, z funkcjami wyświetlania informacji i emitowania komunikatów dźwiękowych. Może być wykorzystywany zarówno we wnętrzach, jak i bezprzewodowo na zewnątrz, ponieważ jest zasilany panelami słonecznymi. Ma też opcję podłączenia instalacji do ładowania akumulatorów poprzez podłączenie do napięcia 230V. Urządzenie można kontrolować za pomocą aplikacji, która wskazuje poziom napełnienia zbiornika na płyn i naładowania akumulatorów.

Nowa wersja Infokiosku jest rozwijana przez firmę W.P.I.P. wspólnie z firmą SEEDiA w ramach projektu Scale up finansowanego z funduszy PARP.

Sprzęt zostanie rozbudowany o:

  • zdalny pomiar temperatury ciała (przy podwyższonej temperaturze urządzenie wyśle informację pozwalającą na reakcję obsługi obiektu);
  • detekcję twarzy (brak maseczki powoduje blokadę bramki);
  • pomiar liczby osób wchodzących i wychodzących;
  • pomiar wilgotności oraz czystości powietrza (cząsteczek PM10 i PM 2,5);
  • przycisk wzywający obsługę obiektu;
  • gniazdo z kieszenią do ładowania smartfona lub tabletu;
  • bramkę blokującą dostęp w przypadku: braku maseczki, nieodpowiedniej temperatury osoby wchodzącej lub maksymalnej liczby klientów w sklepie.

 

Taśmą w wirusa

W newralgicznym miejscach w Save the planet  zastosowano folię coversafe, czyli samoprzylepną matową taśmę, która zapewnia ochronę przed bakteriami, grzybami i wirusami (w tym również koronawirusem). Zabezpieczono nią klamki, włączniki światła, spłuczki oraz uchwyty i poręcze – w ten sposób skutecznie i trwale zwalcza drobnoustroje. Po implementacji jest dyskretna i nie niszczy powłok, które nią pokrywamy. Folia coversafe jest całkowicie naturalna i biokompatybilna, dzięki czemu nie stwarza zagrożenia w kontakcie ze skórą ani żywnością. Z powodzeniem może być również użyta do zabezpieczenia domów, minimalizując w ten sposób transmisję i rozprzestrzenianie się chorobotwórczych wirusów, co w okresie pandemii nabiera szczególnego znaczenia.

Cała przestrzeń ma odpowiednio dobrane oświetlenie LED z systemem regulacji natężenia światła, muzykę tła na terenie całego sklepu oraz zielone ściany i panele dekoracyjne spełniające także funkcje akustyczne. Wszystko to wpływa na klimat lokalu i oddziałuje na zmysły oraz samopoczucie przebywających w nim osób.

Zapewnienie ochrony przed wirusami w czasie pandemii koronawirusa stało się jednym z kluczowych aspektów również w Save the planet. Higiena powierzchni, czystość powietrza oraz specjalne zabezpieczenia odgrywają tu ogromną rolę. Równie ważne jednak pozostało dla nas utrzymanie założonego klimatu wnętrza. Save the planet to przestrzeń, gdzie klienci Galerii handlowej mogą odpocząć od tłumów, posłuchać dźwięków natury i zwolnić. To także gratka dla architektów wnętrz i wszystkich lubiących naturalny styl i klimat boho. Nietuzinowe meble, rzeźby i elementy dekoracyjne z Bali, oryginalne płytki betonowe, mech na ścianę, czyli chrobotek reniferowy i unikatowe egzemplarze umywalek mogą nadać niepowtarzalny styl urządzanych przestrzeni.

Wszystkie produkty dostępne w sklepie stacjonarnym można zakupić także przez Internet na stronie shop.savetheplanet.pl

 

Save the planet znajduje się w CH Posnania w Poznaniu (1. piętro obok eobuwie).

 

Kontakt/ rezerwacja stolików/ pytania: tel. +48 516 822 739

 

Nowości informacji i aktualności: https://www.facebook.com/savetheplanet.poland

 

 

Najnowsze

Copyright © 2020 Save the planet | polityka prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.